APIE MOKYTOJĄ

 Irena Meldaikienė – fortepijono mokytoja daugiau kaip 30 metų. Yra sukūrusi savitą ir sėkmingą fortepijoninę mokyklą, kuri padėjo jos ugdytiniams laimėti aukščiausias vietas JAV, Pancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, puikiai skambinti W.A.Mozarto kūrinius Brno filharmonijoje bei daug kartų laimėti nacionalinį Balio Dvariono konkursą, Grand Prix apdovanojimus šalies ir tarptautiniuose konkursuose, gastroles Vokietijoje ir Danijoje.

Savo metodus yra pristačiusi Šiaulių, Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų mokytojams, vesdama seminarus ir darydama pranešimus konferencijose. Savo mokinius yra paruošusi rečitaliams, parodų ir simpoziumų atidarymams, įvairių fondų atrankoms bei Lietuvos televizijos projektui „Vunderkindai“, ABRSM tarptautiniams egzaminams, įvairiausiems koncertams: kameriniams, kurių klausytojai – mokinių tėveliai, bei dideliems ir atsakingiems viešiems pasirodymams, kurių klausėsi pianistė Mūza Rubackytė, kompozitoriai Feliksas Bajoras, Radionas Ščedrinas, balerina Ana Pliseckaja, tarptautinių fondų mecenatai ir ambasadoriai.

Mokiniai nuo mažų dienų daug kartų koncertavo solo su orkestrais.

Muzikos meistrų brūkštelėti atsiliepimai apie mokytojos darbą ir jos mokinių pasirodymus buvo jai entuziazmo šaltinis ir paskatinimas drąsiai naudoti savo darbo metodus bei judėti pirmyn pačiai ir vesti mokinius:

Pianistė Guoda Gedvilaitė – „Kaip ji (septynmetė mokinė – I.M. pastaba) „veda“ orkestrą! Ir girdisi, kokia stipri Jūsų muzikinė mokykla“.

Maestro Saulius Sondeckis – „Mūsų koncerto su Lietuvos Kameriniu orkestru proga linkiu (aštuonmetei mokinei – I.M. pastaba) didelės sėkmės, o mene ji pasiekiama tik didžiulio darbo ir meilės muzikai dėka“.

Mokytoja su savo mokiniais sėkmingai dirba virtualioje erdvėje. Pandemijos metu, vesdama pamokas nuotoliniu būdu, ji ir toliau ugdo laureatus, laiminčius konkursus Europoje ir Amerikoje bei kviečiamus su kitais Lietuvos geriausiais pianistais įrašyti CD.

Irenos Meldaikienės studijoje mokytis skambinti pianinu vaikai gali pradėti ir nuo ketverių, ir nuo dešimties – amžius neturi įtakos sėkmei, nes kiekvienas mokinys mokosi „savo tempu“, o mokymosi tikslas – pajusti muzikavimo malonumą ir sėkmę.


ĮDIRBIS


KONKURSAI

Mokiniai 10 kartų tapo nacionalinio ir kartą tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso laureatais, 8 kartus laimėjo Grand Prix apdovanojimus bei daug I-ųjų vietų konkursuose Lietuvoje, JAV, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje.


PIRMAS ŽINGSNIS

Mažylė kartu su mokytoja laiko pirmąją sunkoką taurę. Ją Deimantė laimėjo pirmame savo konkurse, kuriame buvo įvertinta 2-a vieta. Po metų iš Krokuvos ji jau parsivežė kitą taurę ir 1-o laipsnio diplomą.
KITOS ŠALYS

Mokiniai savo konkursines programas labai sėkmingai skambino Paryžiuje, Brno, Prahoje, Krokuvoje, Elke ir kituose Europos miestuose.

NUOTAIKA

Faustinai laimėjus I vietą Prahoje, kartu su ja džiaugiasi ir vertinimo komisijos narys.PAPRASTAI

Kai kurie mokiniai savo mokytoją vadina tiesiog Irute.


IŠSKIRTINIAI PASIRODYMAI

Konkursuose talentai yra pastebimi, juos ima remti ir globoti tarptautiniai fondai. Šie mokiniai gavo galimybę koncertuoti Paryžiaus, Batumio ir kitose gražiausiose koncertų salėse.FONDININKĖ

Mokinės pasirodymas Tarptautinio Mstislavo Rostropovičiaus paramos fondo koncerte Vilniuje.
GLOBA

Mažoji fondininkė ir mecenatas Mstislavas Rostropovičius.

IŠTVERMĖ

Italijoje Vaiva buvo įvertinta 99 balais iš 100, o jos laimėjimas vadinosi „1° resultato assoluto“.
TALENTAI

Lietuvos televizijos projekto „Vunderkindai“ nugalėtoja.

ĮVERTINIMAI

Už aukštus laimėjimus konkursuose mokiniai su mokytoja į Lietuvos Prezidentūrą pakviesti ne kartą.
VISI IŠVIEN

Koncertinė komanda

SOLO SU ORKESTRAIS

Nuo mažų dienų vaikai koncertavo su Lietuvos kameriniu ir Panevėžio muzikinio teatro orkestrais. Atliko J.Andrejevo, W.A.Mozarto, J.S.Bacho, A.Rowley, N.Silvanskio koncertus.PATIRTIS

Metodo sklaida Pasvalio, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Zarasų, Ukmergės ir kitų Lietuvos miestų mokytojams.
GASTROLĖS

Laimėti pavyko ne tik prizus, bet ir koncertines keliones: geriausiai tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ pasirodę mokiniai po konkurso pakviesti į gastroles Danijoje ir Vokietijoje.MUZIKA – GYVENIMO KRYPTIS

Paulina Dūmanaitė pas mokytoją Ireną Meldaikienę mokėsi nuo šešerių aštuonerius metus. Po studijų Vilniuje, Barselonoje ir Bazelyje, ji gyvena ir muzikuoja Barselonoje, o, ten mokydama vaikučius, kai nori ko nors paklausti, skambina savo pirmai mokytojai.KELIAS SU MUZIKA

Guoda Indriūnaitė pas mokytoją Ireną Meldaikienę mokėsi nuo ketverių devynerius metus. Septynerių Guoda solo su orkestru atliko A.Rowley koncertą. Vėliau mokėsi Vilniuje, baigė studijas Glazgo Karališkoje konservatorijoje Škotijoje.PRADŽIA

Mildos Daunoraitės pirmasis rečitalis, pirmieji Grand Prix bei pirmasis laimėtas laureatės vardas nacionaliniame Balio Dvariono konkurse ir pirmieji koncertai Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje ir Gruzijoje – mokytojos klasėje, kurioje ji mokėsi skambinti pirmuosius penkerius metus.MOKYTIS BUVO SMAGU

Simona pasirinko psichologiją, tačiau pripažįsta, kaip buvo smagu vaikystėje mokytis skambinti pianinu: tuomet savo laimėjimų virtinę ji pradėjo nuo paties aukščiausio apdovanojimo – Grand Prix, vėliau ne kartą tapo nacionalinio Balio Dvariono konkurso laureate bei pelnė I-ąsias vietas ir išskirtines nominacijas, laimėjo gastroles Frankfurte.

MUZIKA VISAM GYVENIMUI

Rasa – Santaros ligoninės gydytoja anesteziologė reanimatologė, o vaikystėje ji – pianistų konkurso Paryžiuje laureatė. Dabar Rasa, atvykusi iš Vilniaus aplankyti tėvelių, visada pradeda viešnagę taip pat: vos įžengusi pro duris ir pasisveikinusi, sėdasi prie vaikystės pianino ir skambina Christiano Sindingo „Pavasarinius šnaresius“.


MUZIKOS ĮKVĖPTAS DAILININKAS

Mokinės skambinimas simpoziumo atidaryme taip sužavėjo koncertą klausiusius dailininkus, kad vienas iš jų - Algirdas Gaižauskas - simpoziumo metu nutapė mergaitę prie fortepijono ir paveikslą pavadino „Duetas su angelu“. Paveikslas eksponuojamas Anykščių Angelų muziejuje – Sakralinio meno centre.DEDIKUOTAS KŪRINYS

Kompozitorius iš Prancūzijos Bernard Magny, apsilankęs Lietuvoje ir susipažinęs su mokytojos šeima bei jos mokiniais, sukūrė ir dedikavo mokytojai penkių dalių fortepijoninį albumą „L’Album d’Irena“.
IMSTUDIJA

Šiuo metu mokytoja su mokiniais dirba savo privačioje IMstudijoje ir tęsia savo pamėgtą darbą. Apie jų - jau kaip IMstudijos moksleivių - veiklą ir naujus pasiekimus skaitykite Naujienose.